GWT speed up

Ostatnimi czasy dość często muszę kompilować projekt który piszę w GWT – sprawa jest dość uciążliwa bo zajmuje około 6 min, a zdarza mi się robić to kilka a nawet kilkanaście razy dziennie.
Jako że na ogół w trakcie pisania testuje siebie ficzery lub ich kawałki pod jedną przeglądarką (FF) nie potrzebuje ani obsługi wielu języków ani wielu przeglądarek.
Dodatkowo aplikacja może chodzić nieco wolniej niż na produkcji. Godzę się na te kompromisy by zyskać sporo na czasie kompilacji. Jak wiemy każda przerwa wytrąca z rytmu pracy jeśli jest za długa (u mnie już minuta wystarcza :) ). Poniżej kilka sposobów aby nie tracić niepotrzebnie focus’u podczas kompilacji.

Przyspieszanie kompilacji GWT:

 • komentujemy wszystkie języki – czas spadł do 2min 30sec
  
  
 • ustawiamy tylko jedna przeglądarkę (u mnie Firefox)- czas spadł do 40sec
  
  
 • pomijamy optymalizację GWT – czas spadł do 23sec
  
  
  

Całkiem spory zysk: dla przypomnienia startowaliśmy z około 6 minut a skończyliśmy na 23 sekundach – mnie to zadowala :)
A wy jakie macie sposoby by przyspieszyć kompilację ?

Has one comment to “GWT speed up”

You can leave a reply or Trackback this post.
 1. Yuppy - 14-07-2011

  Odkąd hosted mode zostało zastąpione przez development mode, sytuacje, kiedy trzeba przekompilować aplikacje, są nieco rzadsze. Mimo wszystko sposoby, które podałeś, są dobre. Kompilację można jeszcze nieco przyśpieszyć wyłączając sprawdzanie poprawności rzutowania klas i generowania metadanych przez kompilator. Warto też utworzyć sobie dwa dodatkowe moduły GWT (dziedziczące po jednym bazowym): jeden do kompilacji produkcyjnej, drugi do kompilacji testowej. Używany moduł może być np. uzależniony od wybranego profilu maven’a.
  Całkiem niezły efekt daje też przeniesienie kompilacji na zdalny serwer (np. za pomocą hudson’a). Nawet jeśli czas kompilacji na serwerze będzie porównywalny, to w trakcie jego trwania możemy normalnie pracować (produkcyjna kompilacja firmowej aplikacji trwa około 50min). Duże przyśpieszenie kompilacji (o około 1/3 czasu) zaobserwowaliśmy też po połączeniu kilku dysków w szybką macierz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.