WDI 2011

Konferencje Zostaw komentarz

W środę uczestniczyłem w konferencji WDI 2011.

Uczestniczyłem w takich oto wykładach:

W zasadzie z każdej z tych prezentacji coś wyniosłem. I dla tego co mówili prelegenci warto było wstać o 5 i jechać 3h pociągiem do Warszawy mimo fatalnej organizacji o czym później. Pierwsze dwa wykłady były z cyklu lżejszej wiedzy niekoniecznie ściśle związanej z dev a jednak bardzo przydatnej i ciekawej. Na pierwszej prezentacji zaprezentowano jak prowadzić prezentację. Sposób dość oryginalny - i fajne porady + nakreślenie najczęstszych błędów - bardzo fajnie - mi się podobało. Na drugim wykładzie wyszliśmy nieco w przyszłość by posłuchać co według firmy Accenture przyniesię kolejnych 5 latek.

Dwa ostatnie wykłady były szczerze mówiąc tym co mnie do Warszawy ściągnęło. Jak prowadzić projekty. Postać Pawła Lipińskiego jest mi dobrze znana - to była chyba 3. czy 4. prezentacja w jego wykonaniu w której uczestniczyłem. Paweł opowiadał o tym jak w jego firmie praktykuję się Agile.

Michał Bojko natomiast nie był mi wcześniej znany. Jego podejście bym określił jako szwedzki stół - bierzemy z każdej metodyki to co w danym projekcie uważamy za sensowne.

Konferencja była również transmitowana live przez internet - tym sposobem z ciekawości odpaliłem streeming i zobaczyłem fragment prezentacji Bartka Zassa “Twoja aplikacja na przyszłą Nokię.” - obejrzałem dosłownie kawałek ale zakładam, że była ciekawa - uczestniczyłem w Bartka prezentacji na ten sam temat kilka dni wcześniej na Toruńskiej konferencji:  dotnetmeeting. I w sumie to mnie nawet trochę przekonał do WP 7 :)

OK tyle pozytywów:

Jednak sami organizatorzy w mojej ocenie nie popisali się. Błędy które według mnie nie powinny powtórzyć się w przyszłorocznej edycji:

  • wybór sali - ta aula (zdjęcie gdzieś niżej) to nie miejsce na konferencje - echo jak w kościele - wszechobecny hałas - strasznie ciężko było się skupić na wykładzie. OK może i wygląda fajnie - ale poza wyglądem niestety nie ma innych zalet.
  • ekran z prezentacjami postawiony na ziemi - siedząc dalej niż w 1 rzędzie nie było widać 1/3 ekranu bo zasłaniały go osoby siedzące przed nami. A wystarczyło umocować go ze 2m wyżej.
  • REJESTRACJA PO PIERWSZYM WYKŁADZIE - nie potrafię tego pojąć - to wywołało totalne zamieszanie - ludzie ustawiali się w kolejce w połowie pierwszego wykładu przeszkadzając prelegentowi prowadzić prezentację - spora część osób zaczęła wychodzić przez to z wykładu by stanąć w kolejce - nie sądzę by prowadzący prezentację miał warunki do jej prowadzenia.
  • pizza - hmmm rozdawana w jednym miejscu przez kilka osób - i znów kolejka na kilometr. No i wydział 2 kawałki pizzy na osobę … całe szczęście, że kilka kroków od tej auli była pizzeria bo chodziłbym głodny :)
  • brak miejsca w formularzu rejestracji na podanie rozmiaru koszulki - tym sposobem mam koszulkę rozmiar M :)

zdjęcie znalezione w necie

Zostaw komentarz

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj
2zł Nordic Gold