Obrona licencjatu

Wczoraj około godziny 10.00 uzyskałem wyższe wykształcenie :) Uzyskałem ocenę db (4) z czego jestem bardzo zadowolony :)

Na egzamin składały się 3 pytanka, na które odpowiadało się przed komisją. Dostaliśmy wcześniej listę około 50 zagadnień które będą obowiązywały na egzaminie. Niestety większość dotyczyła przedmiotów matematycznych (studiuje infę a nie matmę).

Mój zestaw to:

  • struktura komputera
  • indukcja matematyczna
  • miary tendencji centralnej

Całe szczęście że akurat te zagadnienie z maty miałem trochę obcykane :) Z informatyki byłem dość dobrze przygotowany – szczerze mówiąc zakładałem, że bankowo będą 2 pytania informatyczne i tylko jedno matematyczne :) Więc matematykę potraktowałem raczej jako bonus ucząc się dość dokładnie z informatyki.

Sama forma uzyskiwania „tytułu licencjata” bardzo mi się nie podoba. Oceniana jest tak naprawdę szybkość wkuwania teorii ;/ Jeśli zależałoby to ode mnie to ocena na dyplomie zależałaby od zrobienia jakiegoś wymyślonego przez siebie programu, który zaprezentowałoby się komisji i odpowiedzi na komisyjne pytania dotyczące softu który się stworzyło. Byłaby to ocena praktycznych umiejętności, czyli takich, którymi będziemy się wykazywać w późniejszej pracy.

Has one comment to “Obrona licencjatu”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. lewy - 12-09-2009

    święta racja, a do tego pytali o coś, czego miało nie być ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.